Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ставовите на Пендаровски за 27. април се кристално јасни и не зависеа од средбата со Мицкоски

  Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Градежна комора: Недозволиво е поради изолиран случај да се суспендираат ДУП-овите во Општина Центар

  Суспензија на дел од деталните урбанистички планови во Општина Центар би предизвикала тежок економски удар врз градежниот сектор, преку…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Реакција на Град Скопје: Името на Данило Коцевски е на новата листа на предложени имиња

  По написите во медиумите кои го пренесуваат ставот на Огнен Коцевски, околу наводното недоволно почитување на ликот и делото…

Read More
Categories: Вести, Став, Ударни вести

Советот на Амбасадори изразува згрозување и најостра осуда за инцидентот во Македонската амбасада во Камбера

  Советот на Амбасадори го смета насилството врз жените за најфлагрантно кршење на човековите права, и изразувајќи најостра осуда кон…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

ИНИ категорично против оспорувањето на македонската историографија, историја и идентитетот

  РЕАКЦИЈА НА ИНСТИТУТОТ ЗА НАЦИОНАЛНА ИСТОРИЈА Институтот за национална историја претставува најстара научна установа во македонската држава, чијашто дејност…

Read More
Categories: Спорт

Реакција на КК Гостивар: Според кој критериум ги распределувате јавните пари на граѓаните на Гостивар?

  “Кошаркарскиот клуб Гостивар, најостро реагира на односот на Општина Гостивар при предлог распределбата на општинските пари наменети за спорт.…

Read More