Вести Свет

Почина актерот Шон Конери – најпознатиот Џемс Бонд

На 90 годишна возраст,почина филмската икона Шон Конери на јавноста познат како Џемс Бонд. Работел различни работи и учестувал на натпревари во бодибилдинг пред да го направи своето деби во Лондон во хоророт на Јужен Пацифик (1951). По неколку мали улоги, настапил како Џејмс Бонд во филмската верзија на Доктор Но на Ијан Флеминг (1962) и го играл тајниот агент 007 во шест други […]