Categories: Вести, Изјави, Македонија, Став, Ударни вести

Ковачевски: Нема да дозволиме енергетската криза да удри силно врз џебот на граѓаните

  „Електричната енергија и затоплувањето на Скопје ни беа двете теми на кои се фокусираме периодов. Сè ќе направам граѓаните…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

МНР: Нашите граѓани кои се наоѓаат во Казахстан се безбедни

  Министерството за надворешни работи известува дека согласно остварените комуникации со дел од граѓаните на Република Северна Македонија кои во…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Шилегов нуди финансиска поддршка за сите групи граѓани во следните 4 години

  Во изминатите речиси две години пандемијата ги смени животите на граѓаните. Покрај здравствените ризици кои ги донесе Ковид-19, силно…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

По 10.000 денари за пожарникари и граѓани кои помогнаа во гаснењето на пожарите

  Владата на вчерашната седница, на предлог на Комисијата за човечки ресурси и одржлив развој донесе Одлука за одобрување средства…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Манчевски со Оер: Исполнувањето на условите за избори е решение за кризата

Исполнувањето на условите за фер и демократски избори е клучно за решавање на политичката криза, преку прочистување на избирачкиот список…

Повеќе