Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Русија ги нападна складиштата за нафта и гас во Украина

  Руските сили ги нападнаа складиштата за нафта и гас во Украина, предизвикувајќи огромни експлозии, изјавија официјални лица во неделата,…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски: Го осудувам чинот на отворена воена агресија од Русија врз Украина

  Претседателот на Владата на Северна Македонија, Димитар Ковачевски на социјалните мрежи го осуди чинот на отворената воена агресија на…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Силна осуда за воените дејствија на Русија над Украина

  Претседателот Стево Пендаровски по повод инвазијата на Украина од страна на Русија, во име на македонските граѓани изрази солидарност…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ го осудија нападот врз Елвис Бајрам

Градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, кој е и кандидат за истата функција на претстојните локални избори, Елвис Бајрам и…

Read More