Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Приведени напаѓачите на секретарот на Бугарскиот клуб во Охрид

  СВР Охрид за Мета.мк информира дека тројцата напаѓачи на 21-годишниот Христијан Пендиков од Охрид, член и секретар на Бугарскиот…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Свет, Ударни вести

ДС: МВР да ги открие сторителите на физичкиот напад врз новинарот Зоран Божиновски

  Демократскиот сојуз најостро го осудува  крвничкото претепување на сопственикот на порталот “БУРЕВЕНИК”, Зоран Божиновски. Сметаме дека ваквиот мафијашки начин…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Мицкоски по инцидентот кај плоштадот Скендерберг: Ова е човекот кој требаше да ме убие

  На денешниот протест против францускиот предлог, се случи инцидент кај плоштадот Скендербег. Група составена од неколку лица почна да…

Read More
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Украина скептична за руската „добра волја“ да ги намали нападите на Кијив и Чернихив

  Иако Русија вчера увери дека „драстично ќе ги намали“ воените операции во две клучни области на Украина, „за да…

Read More
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Над 2.500 жители на Мариупол загинаа во нападите – Почина и трудницата чија фотографија го обиколи светот

  Повеќе од 2.500 жители на црноморскиот пристанишен град Мариупол се убиени од почетокот на руската инвазија на Украина на…

Read More