Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Д-р Пановски: Бројките растат, доцна е за мерки

  Бројот на лица заболени од ковид-19 постепено расте, а државата требаше многу порано да преземе мерки за да го намали тој број, смета проф. д-р Никола Пановски од Медицинскиот факултет. Според него, требало да има поголема контрола на граничните премини, а властите требало да преземат мерки и во однос на организирањето свадби на отворено. […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Во утринските часови ќе биде претежно облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен североисточен ветер, особено во источните делови каде повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од -1 до 6 степени, а дневната од 7 до 17 степени. Во Скопје и околината времето […]

7 дена Вести Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде облачно и студено со локални врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, особено во западните и јужните делови, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. Во текот на денот ќе преовладува променливо облачно и студено време […]

7 дена Вести Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето во Македонија претпладне сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд. Врнежите во текот на ноќта ќе се прошират кон централните делови. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, […]

7 дена Вести Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната 19 до […]