7 дена Вести Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Во Македонија денес по свежото утро со утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од 7 до 16 степени, во текот на денот ќе биде претежно облачно, ветровито и свежо време. Во крајните северозападни и југозападни предели со услови за слаби и локални врнежи од дожд. Ќе дува доумерен […]