Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ: Човек близок до Груби лапна хотел на Попова Шапка по цена на гарсоњера

  Човек близок до Груби лапна хотел на Попова Шапка по цена на гарсоњера. Пред власта да склучи договор со…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став

ЦИВИЛ: Криењето зад партиската говорница и уцените се неприфатливи, Мицкоски мора да одговара!

ЦИВИЛ изразува длабока загриженост и бара од институциите да реагираат решително, навремено и соодветно на законите, по јавното признание на лидерот…

Повеќе
Categories: Uncategorized, Вести, Македонија

Гордана Силјановска Давкова е кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Гордана Силјановска Давкова е претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ со кој партијата ќе излезе на претседателските избори на 21 април и…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Само Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ гласаше ЗА одземање на платата на бегалецот Груевски

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, која беше претседателка на Унијата на жени на партијата во времето кога претседател беше Никола…

Повеќе
Categories: Вести, Став, Ударни вести

Костадинов: Иницијативата на Мицкоски за распуштање на Собранието е всушност за распуштање на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Денес Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ ќе поднесе Предлог-одлука за распуштање на Собранието на Република Македонија.…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија

Христијан Мицкоски: Полицијата минатата недела упадна во домовите на петнаесетина активисти и отворени поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

Зачестено пишувам за фактите кои го разголуваат црното владеење на оваа Влада. Но ова за што пишувам денес, не е…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија

Нинџа: Базата ни беше во „Мериот“, паравоениот штаб на ВМРО-ДПМНЕ даваше наредби гледајќи ТВ Нова

Обвинетиот Александар Василевски – Нинџа на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани во сведочењето дојде до…

Повеќе