Вести Македонија Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред Кривичен суд и ќе блокира три крстосници

ВМРО-ДПМНЕ повика на протест пред Основниот суд Скопје 1 во 18 часот, а ќе ги блокира крстосниците кај ТЦ „Мавровка“, кај Рампа во Кисела Вода и крстосницата помеѓу улиците Васил Чакаларов и Ангел Динев во Карпош од 15 до 17 часот. „Притворањето на уметници, глумци, режисери, архитекти, пратеници, припадници на безбедносните сили и луѓе кои […]

Вести Став Статуси

ПЕЧУРКИТЕ СЕ ЈАВУВААТ ПОСЛЕ ДОЖДОТ – ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ

Ме радува што се поголем број луѓе собираат храброст и се јавуваат со свои анализи и коментари за штетното владеење на Груевски и неговата камарила. Штетата од неговото опстојување на чело на ДПМНЕ е немерлива како за државата, а уште поголема за партијата. Единствен интерес од неговото понатамошно опстојување на чело на партијата и на […]

Вести Македонија Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ: Распоред на митинзи за локалните избори

ВМРО-ДПМНЕ го објави распоредот на митинзи за кампањата за локалните избори:

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ:Состанок со коалицијата во 19 часот

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се состане вечерва во 19 часот. Сите коалициски партнери се повикани на состанокот, на кој најверојатно ќе биде соопштена одлуката за коалицирање со ДУИ, објави порталот МКД.МК од извори во коалицијата.   Претходно се очекува и партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ да ја потврдат оваа одлука. Во тек е седница на претседателството на […]

Вести Изјави Македонија

Дехари: Подобро е да бидеме противник на ВМРО-ДПМНЕ

Градоначалникот на Општина Кичево, Фатмир Дехари, денеска на средбата со евроамбасадорот Самуел Жбогар рече дека подобро е ДУИ да биде противник на ВМРО-ДПМНЕ, објави Фокус. На прашањето на Жбогар, дали е подобро ВМРО-ДПМНЕ да коалицира со ДУИ или да му биде противник, Дехари рекол дека подобро би ја избрал за опонент, затоа што тоа би […]