Вести Македонија Ударни вести

Утре се отвораат 4 нови пунктови за ковид вакцинација во Скопје

  Министерството за здравство информира дека поради зголемениот интерес за вакцинација од утре се отвораат дополнителни четири пункта за имунизација против Ковид. Пунктовите во Скопје кои ќе започнат со работа утре се Поликлиниките Бит Пазар, Драчево, Ченто и Ѓорче Петров. Во две смени ќе работат пунктовите во Чаир, Јане Сандански, Букурешт и Бит Пазар. Во […]

Вести Македонија Ударни вести

Поставени 8 нови пунктови во 4 скопски општини на ЈП Комунална хигиена

  Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, и директорот на ЈП Комунална хигиена – Скопје, Абдусамед Шабани, денеска го посетија новиот пункт на јавното претпријатие  лоциран во близина на Скопското Кале.     ЈП Комунална хигиена  постави осум нови пунктови во четири скопски општини, што ќе им обезбедат соодветни услови за работа на вработените коишто […]