Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Санкционирани 549 возачи за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на државава, за санкционирање…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

МВР изрече 257 санкции за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Санкционирани 73 возачи под дејство на алкохол во Скопје

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.  …

Повеќе