Вести Македонија Ударни вести

Пронајдено лице со прострелна рана во главата во Гостивар

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар изврши увид на лице место во близина на семејна куќа на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар, каде синоќа беше пронајдено безживотно тело на машко лице на возраст од 28 години со прострелна рана во главата. Починатиот бил однесен во Ургентниот центар во Гостивар од неговиот татко […]

Вести Македонија Ударни вести

Јакимовски: Технички пропусти при градбата на градинката се причина за падот на плафонот

  Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски утрово беше на увид во просториите на градинката „Мајски цвет“, клон „Јасмин“, во населбата Тафталиџе 2, каде што во текот на викендот паднал плафон од гипс картон во две простории, а во уште една е оштетен.           – Ја утврдуваме причината, Најверојатно се работи […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

ОЈО го продолжува увидот во модуларната болница во Тетово – 14 лица починати

  За вршење непосреден увид на местото на трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, покрај тројца обвинители од Основното јавно обвинителство во Тетово, синоќа излегоа и двајца обвинители од Основното јавно обвинителство од Скопје. На местото на настанот беше и јавниот обвинител кој присуствуваше и на работата на Кризниот штаб. Во соработка со припадници […]