Алтернатива Музика и Филм Настани

Junior Eurovision: “Дајте музика”со “Green Forces” има скоро 1,4 милиони прегледи

  „Дајте музика“ на 19 декември ќе се претстават со „Green Forces“, а песната на официјалниот канал Junior Eurovision Song Contest. Всушност, во моментов има скоро 1,4 милиони прегледи. Музиката за „Green Forces“ ja напиша Роберт Билбилов, а текстот е на Робин Зимбаков. Видеоспотот е на „Вертиго вижуалс“, а во продукција на „Рифенштал“. Детскиот евросонг […]

Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

Над 600.000 прегледи за македонските претставници на детскиот ЕВРОСОНГ

  Со развиорени македонски знамиња, Green Forces од „Дајте музика“ на социјалните мрежи им се заблагодарија на сите фанови за поддршката што ја добиваат.     Веќе со над 600.000 прегледи од објавувањето на видеото, како и со високи позиции на трендинг-листите, македонската делегација периодов интензивно се подготвува за настапот на Детскиот евросонг во Париз. […]