Вести Македонија Ударни вести

Во Дрисла денеска се уништени 67 илјади дози вакцини со изминат рок на употреба

  На депонијата Дрисла денеска се уништени 67 илјади дози вакцини Фајзер, Астра Зенека и помал дел Синофарм, со изминат рок на употреба, информираат од Министерството за здравство.   Уништувањето на вакцините се реализира во неколку фази, почнувајќи од денеска, а ќе продожи и во текот на следната недела кога ќе бидат уништени уште 200 […]