Вести Македонија Ударни вести

Пресечен меѓународен транспорт на дрога вредна околу 500.000 евра

  Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, по претходна меѓународна меѓуинституционална размена на информации, а во соработка со Одделот за специјални полициски операции – Специјална антитерористичка единица „Тигар“, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВР Штип […]