Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ поевтини бензините и дизелот

  Од полноќ, бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 ќе поевтинат за 2 денара, додека Еуродизел (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе поевтинат за 1,5 денар по литар. Со најновата одлука, моторен бензин Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 82 денари за литар, додека бензинот Еуросупер БС – 98 […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ Еуросупер БС-98 поевтинува за 2 денари за литар

  Од полноќ, малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-98 се намалува за два денара за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Цените на Еуросупер БС-95, Еуродизел (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство  и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат. Од полноќ, литар Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од […]