Вести Македонија Ударни вести

Ременски побара изземање на Рускоска во случајот за „Меѓународниот сојуз“

  Фросина Ременски, третобовинетата во случајот за „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, поднесе барање до државниот јавен обвинител Љубомир Јовески за изземање на обвинителката Вилма Рускоска од овој случај за кој денеска почнува судењето. “Денеска пред почетокот на судското рочиште за „Меѓународниот сојуз“ во кое сум третообвинета поднесов барање за изземање на застапникот на обвинението […]