Categories: Вести, Изјави, Македонија, Статуси, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Надлежните институции соодветно да го истражат случајот “Јавна соба”

  “Деновиве сме згрозени што повторно сме сведоци на случајот „Јавна соба“, случај во кој фрапантно се крши приватноста на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Советот на амбасадорите ги осудува терористичките напади врз Франција и Австрија

  Советот на Амбасадорите на Република Северна Македонија најостро ги осудува неодамнештите терористичките напади и варварскиот чин на насилствата кон…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

МВР најостро ги осудува сите облици на насилство, а особено во текот на изборната кампања

Во врска со вчерашниот случај на физичка пресметка помеѓу повеќе лица, кој се случи на ул. Гвадалахара во населбата Шуто…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Чичаковски: Насилството никогаш не е решение!

Претседателот на Државната изборна комисија денеска упати апел до политичките партии итно да престанат со сите инциденти и порача дека…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ го осудија нападот врз Елвис Бајрам

Градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, кој е и кандидат за истата функција на претстојните локални избори, Елвис Бајрам и…

Повеќе