Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Приватните превозници со блокада до исплата на долгот кон нив

  Координативното тело на приватните превозници донесе одлука со која утре, со почеток во 6 часот ќе бидат блокирани Илинденска,…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Данела Арсовска: Мицкоски од тендер матрицата нема да излезе никогаш!

  Има една песна од Игор Џамбазов ,,Каква е оваа ситуација”. Се искаравте за милионски провизии, се скаравте кој да…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

С.Македонија има поддршка од европските партнери за старт на преговорите

  На денешната прес-конференција, на медиумскиот интерес дали предлогот на францускиот претседател Макрон за паралелна европска заедница ќе влијае врз…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Османи: Името “Ванчо Михајлов“ е провокација, важно беше да не паднеме во замката

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на прес-конференција во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Димитров: Немам целосна доверба во министерот Османи – бара решение со Бугарија по секоја цена

  Никола Димитров денеска на прес-конференција изјави дека во последната година водел внатрешни битки, дека добивал понуди да биде Амбасадор…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Сијарто: ЕУ повторно го остави Западниот Балкан „на суво“

    Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска му беше домаќин на министерот за надворешни работи и трговија на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Заев – Урсула фон дер Лајен: ЕУ да го забрза процесот на проширување

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија

Царовска: Нема зголемување на старосната граница за пензионирање, пензиите се стабилни и безбедни

Зголемување на старосната граница нема да има,  а пензиите се стабилни и безбедни, рече денеска министерката за труд и социјална…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Манчевски: Административците да пријават секаков вид изборен притисок

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски ги повикува сите вработени во јавната администрација да реагираат и да пријават…

Повеќе