Вести Ударни вести

СЗО и ЕМА ја завршуваат контролата на “Спутник V”

  Светската здравствена организација и европскaта Агенција за лекови, ја завршуваат контролата на руската вакцина против корона вирусот “Спутник V” и ќе се произнесат до крајот на неделава, објави руската државна агенција ТАСС.  -Во моментов, нашите експерти се во Русија и нивната мисија ќе биде завршена до 4 јуни“, изјави регионалниот директор на СЗО за […]