Спорт Ударни вести

Ериксен: Големо благодарам за поддршката што ми стигна од целиот свет

  Кристијан Ериксен полека закрепнува по срцевиот удар што го доби на дуелот Данска – Финска. Фудбалерот веднаш беше префрлен во болница. Ериксен  ја постираше и првата фотографија од болничкиот кревет.  „Здраво на сите. Големо благодарам на сите за поддршката што ми стигна од целиот свет. Тоа многу ми значи мене и на моето семејство. Јас […]