Алтернатива Настани Ударни вести

Вечерва почнува 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“ под мотото „И покрај се“

  Битола овие денови ќе гледа филм, ќе дише филм, ќе раскажува филм, ќе живее филм, ќе пее филм. Вечерва почнува 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“ со традиционалното доделување на наградите „Златна камера 300 за животно дело“, „Голема ѕвезда на македонскиот филм“ и проекцијата на филмот „Сестри“ на режисерката Дина Дума.     „Ова […]