Алтернатива Вести Македонија Настани

СмартАп го прослави својот осми роденден!

      На 15ти јули прославивме осум години успешна соработка, наздравивме за сите досегашни достигнувања од тука, па се до веселената. Оваа година роденденот на нашата организација имаше и свое тематско прославување! Во име на големите цели кои ги поставуваме како и амбициозните доживувања кои не отсликуваат како организација овој роденден го одбележавме со […]

Алтернатива Настани

Започна роденденската недела во “Лајка”

  Роденденската недела во Лајка започна: На нашиот ПРВ роденден ќе ги прескокнеме непотребните трошоци за прослава и цела недела вниманието и подароците, да им ги посветиме само на нашите штитеници кои сеуште бараат дом. На оние кои се невдомливи, а константно имаат потреба од нега, на оние кои полека но сигурно закрепнуваат, на вдомувачите […]

Вести Македонија Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе слави роденден со нова политичка стратегија “Македонија за сите луѓе”

  ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во Античкиот театар во Охрид ќе го одбележи својот 31. роденден. Од партијата најавија дека свои обраќања ќе имаат генералниот секретар Ѓорѓија Сајкоски и лидерот на партијата Христијан Мицкоски, кој ќе промовира нова политичка стратегија – „Македонија за сите луѓе“. Ќе бидат промовирани и поинакви партиски обележја, во кои, освен стандардната црвена […]

Вести Македонија Ударни вести

Општина Карпош својот 44-роденден го посвети на здравствените работници

  Општина Карпош, во рамки на одбележување на својот роденден, традиционално го доделува признанието за заслужен граѓанин.      „Секогаш постојат херои кои никогаш нема да ги дознаеме. Тоа се хероите од болниците! Со целиот мој габарит и искуство, моето признание за заслужен граѓанин на Општина Карпош за 2019 година, го посветувам на сите здравствени […]