Categories: Вести, Свет

Русија и НАТО одржуваат редовни нуклеарни вежби додека војната во Украина продолжува

  НАТО и руската војска вчера организираа редовни нуклеарни вежби кои се одржуваат секоја година, но кои поминаа забележани по…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски и претседатели од членките на НАТО со реакција на руската анексија на делови од Украина

  Претседателите на земјите-членки на НАТО од Централна и Источна Европа денеска упатија заедничка изјава во врска со одлуката на Русија за…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Започна Самитот на НАТО во Мадрид – изјава на претседателот Пендаровски

  Денеска во Мадрид официјално започна Самитот на НАТО, на кој учествува претседателот Стево Пендаровски и ја предводи делегацијата на…

Read More
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Финска сака во НАТО без одлагање -За Русија тоа е закана

  Руската инвазија врз Украина во Финска предизвика откажување од неутралноста и ја зацврсти желбата за приклучување кон НАТО, пренесува…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Свет, Ударни вести

Медведев: Ако Финска и Шведска влезат во НАТО, Русија ќе распореди нуклеарно оружје

  Русија денеска го предупреди НАТО дека, доколку Шведска и Финска се приклучат на воената алијанса, ќе мора да ја…

Read More