Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Потрагата по трите лица со мотори изгубени на Плачковица среќно заврши

  Регионалниот ЦУК Штип, известува дека преку единствениот повикувачки број за итни случаи е добиена информација за изгубени лица на…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ЦУК: Шеесет годишен планинар на Кораб добил инфаркт и починал

  Денеска, Региналниот центар за управување со кризи РЦУК Тетово, извести дека утрово од Полициска станица Стрезимир биле известени дека…

Read More
Categories: Вести, Македонија

Спасени две полски туристки паднати во пресек од карпа над провлија кај „Трескавец“

  Вчера, успешно се реализираше акција на спасување на две туристки од Полска кај макастиркиот комплекс „Трескавец“, паднати во пресек…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ЦУК: Во последните 24 часа има еден активен пожар и 12 изгаснати

  Центарот за управување со кризи (ЦУК), преку Дежурниот оперативен центар, согласно информациите и координацијата со субјектите од Системот за…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Голем пожар во Тетово – граѓаните да не излегуваат без потреба!

  Поради големиот пожар кој избувна претпладнево во фабриката на влезот во градот Тетово, квалитетот на воздухот е значително влошен.…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спасителна акција кај кањонот Матка – драма со среќен крај

  Во доцните попладневни часови беше реализира успешна координирана спасителна акција на институциите од системот за управување со кризи кај…

Read More